Vadí × nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?

{~ '2021-05-26 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~}–{~ '2021-07-10 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M/Y' ~}

Kurátor: Alžběta Brůhová, Klára Brůhová, Karina Hoření, Adéla Pečlová

Město přívětivější vůči různým skupinám obyvatel je myšlenka, která bývá v posledních letech často diskutována. Pro galerii VI PER jsme proto připravili výstavu, jež se zaměřuje na život malých dětí a jejich rodičů v Praze. Jak se pohybují a kam chodí? Kde je jim příjemně a kde naopak ne? Je město pro všechny?

Abychom odpověděli na tyto otázky, vytvořili jsme dotazník pro rodiče, kteří se se svými dětmi často pohybují v pražském veřejném prostoru. Na naši výzvu odpovědělo 236 rodičů dětí předškolkového věku. Témata, která z průzkumu vyplynula, byla zpracována v mezioborovém kolektivu ve složení: Alžběta Brůhová (architektka), Klára Brůhová (historička architektury), Karina Hoření (socioložka), Adéla Pečlová (architektka) a Jakub Plachý (ilustrátor).

Výstava, kterou máte před sebou, je naší analýzou, ale i zhmotněným komentářem na téma prostoru, který je tu pro všechny. Výstavou je možné volně procházet nebo běhat, nechat se vést hrou (princip Člověče, nezlob se), ale můžete si tu také jen odpočinout nebo si pohrát. Potřebujete-li své dítě přebalit, nakojit, připravit mléko nebo ohřát přesnídávku, výstavní prostor vám nabídne zázemí.

Vadí × nevadí tak na cvičném hřišti galerie po dobu několika týdnů uvádí v život myšlenku města otevřenějšího pro všechny.

Grafika a ilustrace: Jakub Plachý

Foto výstavy: Peter Fabo

Ohlasy:
Alžběta Medková, Co trápí rodiče s dětmi v Praze? Na mnoha místech se cítí jako nezvaní hosté, Bulvár #10, 1. 6. 2021.
Karolína Vránková, Aktuální výstava v galerii VI PER nabízí útočiště pro rodiče s dětmi, Tip, Radio Wave, 8. 6. 2021.
Artyčok.tv, 25. 6. 2021.

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18