Private Views: Nová kniha Galerie VI PER

Kniha s názvem Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan je projektem maďarské architektky a umělkyně Andi Schmied. Prezentuje výhledy z 25 nejluxusnějších obytných mrakodrapů na Manhattanu, které Schmied dokumentovala, když se vydávala za maďarskou miliardářku kupující byt.

Publikaci je možné objednat na emailu info@vipergallery.org nebo přes odkaz níže.

Shipping options

80386_1600261431687_600x400.png

Navzdory ikonické povaze panoramatu Manhattanu existují pouze čtyři místa, odkud může veřejnost tento pohled zažít, a to za cenu vstupného: Empire State Building, Rockefeller center, ONE World Trade Center a Edge na Hudson Yards. Všechny ostatní pohledy z výšky jsou soukromým privilegiem majitelů těch nejluxusnějších bytů.

Andi Schmied v knize nabízí vhled do tohoto elitního světa, představuje surrealistické strategie přesvědčování realitních makléřů a umožňuje čtenářům obejít vrátné těchto luxusních nemovitostí. Čtenář uvidí západ slunce z Trump Tower, výhled ze soukromého klubu nejvyšší obytné stavby na planetě a ukázky těch nejluxusnějších materiálů, jako je sibiřský mramor používaný na vany s výhledem na Sochu svobody.

Kniha je rozdělena do čtyř hlavních sekcí: rozhovoru s autorkou a jejím alter egem, fiktivní miliardářkou Gabriellou, fotografií nemovitostí a přepisem dialogů s realitními agenty, informativních textů o světě luxusních nemovitostí a autorských esejí. Texty se zabývají mimo jiné historií výhledu, problematikou stínů, které tyto budovy vrhají, tzv. prodejními galeriemi, vybavením bytů a jejich inscenování za účelem prodeje, vzorky těch nejluxusnějších materiálů a mnoha dalšími.

Kniha vychází v anglickém jazyce.

Autoři textů: Sara Emilia Bernat, f-architecture, Irena Lehkoživová, Ava Lynam, Peter Noever, Jack Self, Andi Schmied, Michael Sorkin, Samuel Stein, Barbora Špičáková, Anthony Vidler, Sharon Zukin

Grafický design: Tereza Hejmová

Formát: 228 stran, pevná vazba se stříbrnou ražbou
Velikost: 31,5 × 23,5 cm
ISBN 978-80-270-8358-9 (1. vydání, 2020)
ISBN 978-80-270-9125-6 (2. vydání, 2021)

Kniha vyšla v rámci aktivit Future Architecture Platform. Vydání podpořili Graham Foundation for Advanced Studies in Fine Arts a Trapéz Gallery.Nové knihy | 2020/12/14

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18