Visiting Editors #3 – Léopold Lambert (Paris): The Funambulist

{~ '2016-12-01 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~} {~ '18:00' ~}

Architekt a kritik Léopold Lambert představí svůj nezávislý architektonický časopis The Funambulist a zároveň uvede jeho aktuální číslo s podtitulem Police.

Léopold Lambert je architekt a publicista, šéfredaktor časopisu The Funambulist, který také sám nezávisle vydává v Paříži. Je autorem knih Weaponized Architecture: The Impossibility of Innocence (dpr-barcelona 2012), Topie Impitoyable: The Corporeal Politics of the Cloth, the Wall, and the Street (Punctum books, Goleta, CA 2015) a La politique du bulldozer: La ruine palestinienne comme projet israélien (Bulldozer Politics: The Palestinian Ruin as an Israeli Architectural Project; Éditions B2, Paris 2016).

The Funambulist je tištěný i digitální dvouměsíčník doplněný blogem a podcastem (Archipelago - http://the-archipelago.net). Jeho podtitul „Politics of Space and Bodies“ vyjadřuje ambici přemostit prostřednictvím kritických článků s dlouholetými a nově objevovanými dopisovateli svět designu (architektury, urbanismu, průmyslového a módního designu) se světem humanitních věd (filosofií, antropologií, historií, geografií atd.).
http://thefunambulist.net/

Visiting Editors je sérií přednášek, diskusí a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.

Kurátorka projektu: Maria Topolčanská / Fake Cities True Stories.

Organizují: PRAHA / Fórum pro architekturu a média a VI PER.

Přednáškovou sérii doprovází pop-up čítárna s kurátorským výběrem současných editorských projektů lokálních scén.

Fotografie: Jonáš Kolařík

Ohlasy: Jana Pavlová, Architekt jiného formátu, Era 21, 2017, č. 1, s. 11.

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18