Visiting Editors #1 – Ethel Baraona Pohl (dpr-barcelona): The Book of the Now

{~ '2016-10-19 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~} {~ '17:00' ~}

The Book of the Now je zkoumáním mnohých významů slova „publikování“ a konceptem, který se vztahuje k „aktu zveřejňování“ v architektuře.

Ethel Baraona Pohl je kritička, autorka a kurátorka. Spolu s Césarem Reyesem založila a vede nezávislé výzkumné studio a vydavatelství dpr-barcelona zaměřené na architekturu, politickou teorii a sociální prostředí.

dpr-barcelona je architektonické výzkumné studio založené v Barceloně. Sleduje tři hlavní linie práce: publikování, kritiku a kurátorování. Zkoumají to, jak architektura jako disciplína vzájemně působí v průniku s politikou, technologiemi, ekonomií a sociálními tématy. Jejich publikace, digitální i tištěné, přesahují hranice konvenčních knih a směřují k pravděpodobným architektonickým titulům budoucnosti, hledající limity mezi tištěným materiálem a novými médii, transformujíce tak tradiční vydavatelskou praxi (jak ji známe) v živou výměnu vědomostí. V jejich síti se propojuje několik publikací a aktérů architektury a teorie. (http://www.dpr-barcelona.com)

Visiting Editors je sérií přednášek, diskusí a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.

Kurátorka projektu: Maria Topolčanská / Fake Cities True Stories.

Organizují: PRAHA / Fórum pro architekturu a média a Galerie VIPER.

Přednáškovou sérii doprovází pop-up čítárna s kurátorským výběrem současných editorských projektů lokálních scén.

Fotografie: Jonáš Kolařík

Ohlasy: Jana Pavlová, Architekt jiného formátu, Era 21, 2017, č. 1, s. 11.

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18