Visiting Editors #4 – Daniel Tudor Munteanu (Suceava): OfHouses

{~ '2017-10-30 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~} {~ '19:00' ~}

Přednáška a diskuse s Danielem Tudorem Munteanu, zakladatelem a editorem prestižního blogu o zapomenutých domech OfHouses.

Daniel Tudor Munteanu (1980) je praktikující architekt a urbanista žijící v Suceavě v Rumunsku. Vzdělání získal v Rumunsku a v Holandsku. Vystavoval na 5. Bienále urbanismu a architektury (Urbanism\Architecture Bi-city Biennale) v Šen-čenu a přispěl do projektu OfficeUS v pavilonu USA na 14. Bienále architektury v Benátkách. Jeho texty a grafické eseje byly publikovány v časopisech jako San Rocco, Volume, Log a Oase. V roce 2015 byl kurátorem sekce Aformal Academy/Pedagogical Infrastructure na 6. Bienále urbanismu a architektury v Šen-čenu a autorsky přispěl do výstavy The State of the Art of Architecture na Bienále architektury v Chicagu. V roce 2016 byl spolukurátorem projektu Unfolding Pavilion na 15. Bienále architektury v Benátkách. Daniel je zakladatelem a šéfredaktorem výzkumného projektu OfHouses - A Collection of Old Forgotten Houses. http://www.ofhouses.com
http://danielmunteanu.ro

Visiting Editors je otevřená série diskusí, přednášek a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.

Veřejný program Visiting Editors je projektem platformy pro edukaci v architektuře Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně. Kurátorka: Maria Topolčanská.

Fotografie: Jonáš Kolařík

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18