Planetary Home Improvement: From Just-in-time to Geological Time (on-line přednáška)

{~ '2022-01-13 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~} {~ '20:00' ~}

Přednáška představí koncepci výstavy Planetary Home Improvement, kterou kurátorsky připravili Christine Giorgio, Gabriel Vergara a Amelyn Ng ve spolupráci s Nathanem Davisem. Na základě výstavy budou témata hlubokého času a geologie just-in-time zkoumána v širším kontextu a ve vztahu k jejich individuálnímu výzkumu a praxi. Respondentkou události bude Neyran Turan, zakládající členka NEMESTUDIO.

Christine Giorgio je vzděláním filmařka a architektka. Její práce zkoumá povahu posedlosti jakožto designérské praxe, přičemž ústředním bodem její tvorby je rozbíjení a přetváření obrazů a objektů.
Gabriel Vergara je chilský architekt a urbanista. Prostřednictvím společného výzkumu a praxe se snaží vyvinout takové procesy navrhování, které by zesílily hlas určitých komunit, posílily je tak a vynesly na povrch jejich příběhy.
Amelyn Ng je registrovanou australskou architektkou, kreslířkou a odbornou asistentkou v oboru architektury na Rhode Island School of Design v Providence. Její práce zkoumá architekturu jako médium – jako otázku životního prostředí a reprezentaci prostorových informací – a hledá prostor pro alternativní verze příběhů i vědomosti mimo zaběhnutý kánon.
Nathan Davis je skladatel, zvukový umělec a pedagog. Inspirován přírodními procesy a akustickými jevy vytváří hudbu, která objasňuje základní charaktery nástrojů a křehkou atletiku hry na ně.
Neyran Turan docentkou architektury na Kalifornské univerzitě v Berkeley a zakládající partnerkou NEMESTUDIO. Ve své vědecké práci se zabývá alternativními formami environmentální imaginace v architektuře a urbanismu a jejich schopností podněcovat nové estetické a politické směry zkoumání v oborech navrhování.

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18