Jan Theissen (Amunt): Sources + Resources – About Inspiration, Concept and Form (Meeting with Ordinariness Lecture Series)

{~ '2023-06-13 00:00:00' | amDateFormat: 'D/M' ~} {~ '19:00' ~}

Rozmanité a rozsáhlé dílo se skládá z idiosynkratických domů, přístaveb a pozoruhodných interiérů, speciálních úprav a prostorových zásahů. Jde o to, proč, jak a k čemu? Jaké jsou motivace, pozadí a cíle? Co nás inspiruje a proč přicházíme s tím či oním řešením? Naše stavby jsou výsledkem intenzivního zkoumání individuálních potřeb našich klientů, všeho, co lze nazvat kontextem v nejširším slova smyslu, a naší bezpodmínečné touhy přemýšlet a plánovat každý úkol od začátku se zvědavostí a radostí.

AMUNT – Architekten Martenson und Nagel Theissen – vznikli v roce 2009 jako spolupráce Björna Martensona, Sonji Nagel a Jana Theissena s nezávislými kancelářemi v Cáchách a ve Stuttgartu. Pracují v oblasti architektury, výzkumu, vzdělávání a urbanismu. AMUNT představuje specifickou architekturu, přizpůsobenou potřebám každého projektu. Jejich projekty získaly řadu národních i mezinárodních ocenění. Mimo jiné získali v roce 2010 Weißenhof-Architekturförderpreis pro mladé architekty, v roce 2011 Hugo-Häring-Prize a v roce 2013 Německou cenu za architekturu. Jejich projekt JustK získal v roce 2011 první cenu v mezinárodní soutěži AR-Award. V rámci výstavy Reduce / Reuse / Recycle byl jejich projekt Schreber, rekonstrukce a přístavba hornického domu, představen v německém pavilonu na Bienále architektury 2012 v Benátkách. Od té doby byly projekty AMUNT publikovány v mnoha publikacích po celém světě a v roce 2017 vyšla v knižní řadě 2G nakladatelství Walter König Verlag architektonická monografie 2G #75: AMUNT. Více na https://amunt.info

Jan Theissen studoval průmyslový design v Saarbrückenu a Eindhovenu (NL) a v roce 2000 absolvoval katedru průmyslového designu na Univerzitě výtvarných umění v Saarbrückenu. Dále studoval architekturu na Pratt Institute v Brooklynu (New York) v roce 1999 a na Akademii výtvarných umění ve Stuttgartu, kde v roce 2003 absolvoval katedru architektury. Působil jako odborný asistent na Akademii výtvarných umění ve Stuttgartu a jako hostující profesor na Peter Behrens School of Architecture v Düsseldorfu a na TU v Darmstadtu.

Kurátor cyklu Miroslav Pazdera

Projekt je realizován s finanční podporou Státního fondu kultury ČR.

zpět

GALERIE VI PER
Vítkova 2, Praha 8
ST-PÁ 13-19, SO 14-18